Göze Hurdacılık Bize Ulaşın | +90 (362) 266 72 89
  Firmamız  
 
» Hakkımızda
» Değerlerimiz
» Misyonumuz
» Vizyonumuz
» Kalite Politikamız
» Araç Parkımız
» Mamül ( Üretim )
» Belgelerimiz
» Galeri
 

  6102 Sayılı TTK’a Göre  
 
» Şirket Yapısı
» Ortaklar
» Haberler/Duyurular
 
     
   
Göze Hurdacılık / Faydalı Bilgiler « Geri

Yalnızca 100.000 aile gereksiz yazışmayı durdursa, her yıl 150.000 ağaç kesilmekten kurtulacak. 

Bir büro elamanı yılda, 81 kilo kaliteli kağıdı çöpe atmaktadır. 

Bir cam şişe doğada 4000 yıl, plastik 1000 yıl, çiklet 5 yıl, bira-cola kutusu 10-100 yıl, sigara filtresi 2 yıl, bir yün çorap 1 yıl, bir kağıt parçası 1 ay süre ile yok olmamaktadır. 

Geri dönen her bir ton kullanılmış kağıt 17 ağacın kesilmesini önleyecek. Geri dönen bir ton kullanılmış gazete kağıdı 8 ağacın kesilmesini önlemiş olacak.  

Geri dönen her bir ton cam için yaklaşık 100 litre petrol tasarruf edilecek. 

Tek bir alüminyum kutunun yeniden değerlendirilmesi televizyonun üç saatlik daha fazla enerji kullanabilmesine yardımcı olacaktır. 

Evsel katı atıkların %68'ini organik atıklar, kalan kısmını ise kağıt, karton, tekstil, plastik, deri, metal, ağaç, cam ve kül gibi maddeler oluşturmaktadır. 

Ülkemizde günde yaklaşık 65 bin ton çöp üretilmektedir ve bu miktarın yaklaşık %15-20'sini geri kazanılabilir nitelikli atıklar oluşturmaktadır. 

Faydalı Bilgiler

Yalnızca 100.000 aile gereksiz yazışmayı durdursa, her yıl 150.000 ağaç kesilmekten kurtulacak....

  Geri Dönüşüm Nedir ?

Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üre...

  Verimli Bir Geri Dönüşüm

Ülkemizde geri kazanımın büyük bir bölümü sokaklarda yapılmaktadır. Sokak toplayıcıları sağlıksız ortamlarda, çöp konteynerlerini karıştırarak veya çöp poşetlerini...

  Geri Dönüşüm Yararları

Ülkemizde geri kazanımın büyük bir bölümü sokaklarda yapılmaktadır. Sokak toplayıcıları sağlıksız ortamlarda, çöp konteynerlerini ...

Web sitemiz Göze Hurdacılık Atık Toplama ve Geri Dönüşüm SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. nin resmi web sitesi www.gozehurdacilik.com olup 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun şirketlerden istemiş olduğu web sitesi ve içeriğinde olması gerekenler maddesine uygun olarak tasarlanmış ve bilgiler girilmiştir. Site son güncelleme
tarihi : 05.04.2012 15:08
Sayfada kullanılan tüm bilgi ve grafiklerin hakları göze hurdacılığa aittir. © 2012 Göze Hurdacılık. KA İNTERNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.