Göze Hurdacılık Bize Ulaşın | +90 (362) 266 72 89
  Tüm Duyurular
Göze Hurdacılık / Duyurular « Geri
En Temiz Sanayi Tesisi Çevre Berat Ödülü İçin Yarışacak.

TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ SANAYİ TESİSİ SEÇİLMESİ PROJESİ İLE İLGİLİ USUL VE ESASLAR
 
PROJENİN ADI:
 Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi 

PROJENİN HEDEFİ:

Son yıllarda dünyamızın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarının en önemli sebeplerinden biri de insanoğlunun doğal dengede oluşturduğu bozulmalardır. Doğal dengede yaşanan bu bozulmalar iklim değişikliği, doğal kaynakların hızla tükenmesi gibi birçok çevre problemine sebep olmaktadır.

Yaşanan çevresel sorunların önlenmesinde önemli görevlerden biri de sanayi tesislerine düşmektedir. Özellikle çevreye dost üretim süreçlerinin kullanılması, doğal kaynakların korunmasına özen gösteren sanayi üretimi hem çevreyi korur hem de ülkenin gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Planlı ve sürdürülebilir sanayileşme faaliyetleri çevrenin korunması ve gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda faaliyet gösteren, çevreyi koruyan, çevre bilincini yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar yürüten, çevre mevzuatına uyumlu faaliyet gösteren Sanayi Tesislerimiz tespit edilerek ödüllendirilmesi hedeflenmektedir.

PROJENİN TANIMI:

Ülkemizin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayan sanayi tesislerimizin çevreyi korumak, geliştirmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına faaliyetler yürüten Sanayi Tesislerimizin çalışmalarını tespit etmek ve ödüllendirmek amacıyla planlanan projede, çevre altyapısını oluşturmuş ve çevre yönetimi alanında başarılı çalışmalar yürüten Sanayi Tesisleri içerisinden en başarılı olanlar tespit edilecektir.  
DEĞERLENDİRME:

 Ülke genelinde faaliyet gösteren Sanayi Tesislerimizden, ekte bulunan “Temiz Sanayim Yarışması Değerlendirme Formu” kriterleri çerçevesinde; oluşturulacak değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek en başarılı bulunanlar ödüllendirilecektir.

DUYURULAR:

Ülke genelinde faaliyet gösteren Sanayi Tesislerine gerekli duyurular, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerimiz tarafından yapılacaktır. Sanayi Tesisleri tarafından doldurulan form ve dosyalar arasından İl Müdürlükleri tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında en başarılı bulunan 3 adet dosya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne gönderilecektir.

Sanayi Tesislerinin Hazırladığı Dosyaları Teslimi : 15.05.2012
İl Değerlendirmesi     : 18.05.2012
Dosyaların Ankara’ya Gönderilmesi   : 23.05.2012
Türkiye Geneli Değerlendirme   : 28.05.2012

Mektup Adresi

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atıf Kansu Cad. 1271 Sokak No:13 06520
Balgat/Ankara

DEĞERLENDİRME KURULU:

Ülke genelinden gönderilen dosyaları incelemek üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bir yetkilinin Başkanlığında; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının belirlediği temsilcilerden oluşan bir Değerlendirme Kurulu oluşturulacak ve ülke genelinde ilk üçe girenler tespit edilecektir.

ÖDÜLLER:

 Yapılan değerlendirme neticesinde ödüle değer bulunan Üç Sanayi Tesisi 5 Haziran 2012 Dünya Çevre Günü törenleri kapsamında düzenlenecek törenle “Çevre Beratı” ile ödüllendirilecektir.

BİLGİ İÇİN:
Harun HAŞİMOĞLU     Şube Müdürü V.                                 Tel: 0 312 474 03 24
Mehmet Tamer ÇOBANOĞLU               Çevre ve Şehircilik Uzmanı               Tel: 0 312 410 26 43


Faydalı Bilgiler

Yalnızca 100.000 aile gereksiz yazışmayı durdursa, her yıl 150.000 ağaç kesilmekten kurtulacak....

  Geri Dönüşüm Nedir ?

Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üre...

  Verimli Bir Geri Dönüşüm

Ülkemizde geri kazanımın büyük bir bölümü sokaklarda yapılmaktadır. Sokak toplayıcıları sağlıksız ortamlarda, çöp konteynerlerini karıştırarak veya çöp poşetlerini...

  Geri Dönüşüm Yararları

Ülkemizde geri kazanımın büyük bir bölümü sokaklarda yapılmaktadır. Sokak toplayıcıları sağlıksız ortamlarda, çöp konteynerlerini ...

Web sitemiz Göze Hurdacılık Atık Toplama ve Geri Dönüşüm SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. nin resmi web sitesi www.gozehurdacilik.com olup 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun şirketlerden istemiş olduğu web sitesi ve içeriğinde olması gerekenler maddesine uygun olarak tasarlanmış ve bilgiler girilmiştir. Site son güncelleme
tarihi : 05.04.2012 15:08
Sayfada kullanılan tüm bilgi ve grafiklerin hakları göze hurdacılığa aittir. © 2012 Göze Hurdacılık. KA İNTERNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.